K-Tech
  • Meny
  • Aktuelt
  • Videoarkiv
  • Kurs
  • Fagopplæring
    • SE ALLE
    • CNC-maskineringsfaget
    • Dimensjonskontrollør
    • Polymerkomposittfaget
    • Flysystemmekanikerfaget
    • Industrimekaniker
    • Industrimontør
    • Verktøymakerfaget
    • Automatiseringsfaget
    • Produksjonselektronikerfaget
    • Logistikkfaget
    • Avionikerfaget
    • IT-driftsfaget og IT-utviklerfaget
    • Industriell overflatebehandler
    • Service- og administrasjonsfaget
    • NDT-kontrollørfaget
    • Dataelektronikerfaget
  • Om K-tech
  • Ansatte
  • Søk lærlingplass
  • Søk
  • Menu Menu

Åpen dag ga rekordstort oppmøte

Aktuelt

Rekordmange møtte opp da Teknologiparkens egen opplæringsbedrift åpnet dørene for allmennheten. -Vi håpet på 70 påmeldte, men fikk til slutt 175 som var innom dørene her. Det er ny rekord, forklarer daglig leder i K-tech, Stein Sandvoll.

Vil bryte ned fordommer

En jobb i industrien er ikke slik det engang var. Miljøet i produksjonlokalene for dagens industriarbeider er langt fra det mange forestiller seg. Den møkkete kjeledressen er for lengst byttet ut med AR-briller, roboter og datamaskiner, forteller rektor ved Kongsberg Videregående skole, Hanne Hagby.

-Det er nok mange som tenker at en industriarbeider står i møkkete og mørke produksjonshaller og derfor heller bør velge studiespesialisering. De tankene kan man bare legge fra seg med en eneste gang, forteller Hagby.

Rektor ved Kongsberg Videregående skole, Hanne Hagby har fått seg et nytt leketøy. Foto: Katrine Alexandra Leirmo Heiberg / Laagendalsposten.

Åpner dørene for et fremtidsrettet yrkesvalg

Mange av de besøkende hadde aldri før satt sine bein i Kongsberg Teknologipark, en ny opplevelse for mang understreker Sandvold.

-Jeg tror dette er med på å bryte ned barrierene rundt valg av yrkesfag. Vi har fått gode tilbakemeldinger fra de besøkende, mange sitter igjen med en helt annet inntrykk sammenliknet med da de kom, forklarer Sandvold. Selv om mange av våre eierbedrifter arbeider med produkter som er hemmelige tror jeg det er viktig at i hvert fall K-tech kan invitere allmennheten på besøk en gang i blant.

Daglig leder i K-tech, Stein Sandvold er strålende fornøyd med oppmøtet. Foto: Katrine Alexandra Leirmo Heiberg / Laagendalsposten.

-En jobb i industrien gir deg utrolig mange valg for fremtiden. Langt mer fremtidsrettet enn mange kanskje er klar over, mulighetene for etter- og videreutdanning er nesten uendelige. At så mange kom for å besøke oss på åpen dag er veldig gledelig, utdyper Sandvold.

Om K-tech

Kongsberg Technology Training Centre AS (K-tech) ble etablert i 2008. Selskapet eies av Kongsberg Defence & Aerospace, GKN Aerospace Norway og TechnipFMC. K-tech har 8 ansatte og cirka 100 lærlinger. Vår forretningsvirksomhet er hovedsakelig rettet mot å oppfylle eiernes behov for rekruttering av høykompetente fagarbeidere, samt levere relevante kurs og opplæringsprogrammer til næringslivet.

K-tech er modige og fremoverlente i jobben med å utdanne landets beste fagarbeidere. Vi holder til i Kongsberg Teknologipark, og vårt samspill med den høyteknologiske industrien gir oss unik tilgang på oppdatert kompetanse fra et internasjonalt miljø. Våren 2020 opprettet vi en filial på Bardufoss for å støtte opp om behovet for å rekruttere høykompetent flyteknisk kompetanse i regionen.

Les mer om K-tech her.

Del dette innlegget
  • Del med Facebook
  • Del med LinkedIn
  • Del med epost
https://k-tech.no/wp-content/uploads/2022/08/K-tech-09082022_5973-scaled.jpg 1707 2560 tekniskakari https://k-tech.no/wp-content/uploads/2020/10/logo_k-tech-01-01.png tekniskakari2022-11-18 10:46:592022-11-18 12:56:40Åpen dag ga rekordstort oppmøte

Sider

  • Aktuelt
  • Ansatte
  • Fagopplæring
  • Forside
  • Kommende kurs
  • Kommende kurs Copy
  • Om K-tech
  • Om K-tech Copy
  • Personvernerklæring
  • Skjema
  • Søk lærlingplass
  • Takk for din søknad
  • Takk for påmelding
  • Takk for påmeldingen til vårt nyhetsbrev
  • Videoarkiv

Categories

  • Aktuelt
  • Ukategorisert

Archive

  • februar 2023
  • desember 2022
  • november 2022
  • oktober 2022
  • september 2022
  • august 2022
  • juni 2022
  • mai 2022
  • april 2022
  • mars 2022
  • desember 2021
  • november 2021
  • oktober 2021
  • august 2021
  • juni 2021
  • mars 2021
  • februar 2021
  • desember 2020
  • oktober 2020
  • september 2020
  • august 2020
  • april 2020
  • mars 2020
  • februar 2020

Spørsmål om kurs?

Kontakt oss på kurs@k-tech.no
eller ring oss på 32 28 42 00.

VÅRE EIERE

Vi er stolte av å ha aktive eiere som er verdensledende teknologibedrifter i sine markeder

Kongsberg Technology Training Centre AS

Postboks 1003
3601 Kongsberg

Tlf. 32 28 42 00
post@k-tech.no

Nyhetsbrev

Meld deg på og hold deg oppdatert om K-tech og våre kurs.

Meld deg på her!

Følg oss i sosiale medier

Hold deg oppdatert på K-tech, våre lærlinger og vår kurs, i sosiale medier.

Facebook

LinkedIn

Youtube

Har du spørsmål og ønsker å komme i kontakt, se vår ansattoversikt her!

Kopirett © 2020 K-tech | Personvernerklæring | Utviklet av Akari
Åpen dag mandag 14.11 Vi søker mer enn 65 lærlinger i 2023 -Vi setter ny rekord, igjen!
Scroll to top

Denne nettsiden bruker informasjonskapsler (cookies) til å forbedre brukeropplevelsen.

GodtaLes mer

Innstillinger for informasjonskapsler og personvern



Hvordan vi bruker informasjonskapsler

Vi kan be om at informasjonskapsler skal settes på enheten din. Vi bruker informasjonskapsler for å gi oss beskjed når du besøker våre nettsteder, hvordan du samhandler med oss, for å berike din brukeropplevelse, og tilpasse forholdet ditt med nettstedet vårt.

Klikk på de forskjellige kategori-overskriftene for å finne ut mer. Du kan også endre noen av dine preferanser. Vær oppmerksom på at blokkering av enkelte typer informasjonskapsler kan påvirke din opplevelse på våre nettsteder og tjenestene vi kan tilby.

Essensielle kapsler

Disse informasjonskapslene er strengt nødvendige for å gi deg tjenester tilgjengelig via vår nettside og til å bruke noen av funksjonene.

Siden disse kapslene er strengt nødvendige for å levere nettstedet så kan du ikke nekte dem uten å påvirke hvordan nettstedet fungerer. Du kan blokkere eller slette dem ved å endre nettleserinnstillingene og tvinge blokkering av alle informasjonskapsler på denne nettsiden.

Google Analytics kapsler

Disse informasjonskapslene samler inn informasjon som brukes enten i samlet form for å hjelpe oss med å forstå hvordan nettstedet vårt blir brukt, eller hvor effektive våre markedsføringskampanjer er, eller for å hjelpe oss å tilpasse vår nettside og søknad for deg for å forbedre din opplevelse.

Hvis du ikke vil at vi sporer besøket ditt på nettstedet vårt, kan du deaktivere sporing i nettleseren din her:

Andre eksterne tjenester

Vi benytter også ulike eksterne tjenester som Google Webfonts, Google Maps og eksterne videoleverandører. Siden disse leverandørene kan samle inn personlige data som din IP-adresse, lar vi deg blokkere dem her. Vær oppmerksom på at dette kan kraftig redusere funksjonaliteten og utseendet til nettstedet vårt. Endringene trer i kraft når du oppdaterer siden.

Google Webfont:

Google Maps:

Vimeo og Youtube video:

Personvernerklæring

Du kan lese mer om våre informasjonskapsler og personvern i detalj på vår side om personvern.

Personvernerklæring
Oppdater samtykkeDeaktiver kapsler